Графічна серія «Слово як лезо» та її варіації

Переконаний у тому, що людська фантазія, яка не має кордонів, може породжувати химерні форми, і якщо до цього підійти технічно, подавши глядачеві роботу в гарному малюнку, живописі, скульптурі, то думка, викладена художником, буде ще більше сприйматися глядачем у первісному вигляді.

В даній серії я не намагався працювати з натурою, але й не відхилявся від неї настільки далеко, щоб не відійти в абстракцію в цілому. Вважаю що робота з натурою, обробленої людською фантазією дає глибше розвитися формі, що ж стосовно абстрактного мислення в таких типах серій – воно відіграє одну з головних ролей у свідомості художника, при створенні ним полотна.

Основним фундаментом при створенні серії стали авторські прислів’я, які грали найголовнішу роль при роботі над композицією в цілому. Прислів’я – є логічно закінчене вираження, яке передбачає якусь дію. Складається, як правило, з двох частин. Прислів’я обов’язково має на увазі якесь повчання, або мораль.

«Слово ріже так само боляче, як і лезо!» чорнило, 20Х30 см

“В пошуках порочного зв’язку” офорт, 20Х30 см

«Порочний зв’язок – це людська слабкість, що вбиває в ньому всю його людяність!» GE-mixed, 60Х80 см

«Вбиваючи у собі я або він знав що то є боляче!» олія, полотно, 120х160 см

Стильовий жанр в якому виконується серія – надреалізм (surrealisme) – один із найпоширенішіх напрямів у сучасному мистецтві і літературі. Його особливість – використання ілюзій та парадоксальне поєднання форм. Цей літературно-мистецький напрям виник після Першої Світової Війни, на початку 20 століття у Франції.

Надреалізм заперечує прийняті суспільні форми життя, пропагує автоматизм вислову, звільнення від контролю розуму, спонтанність підсвідомості.

Серія виконується у чотирьох варіаціях, малюнок чорнилом – формат 20Х30см., офорт – формат 20Х30см., графіка GE-mixed – формат 60Х80см., та живопис форматом 120х160 см

«Зневажливе ставлення до душі – згубне, або ті хто в пошуках всього в підсумку залишаються ні з чим!» чорнило, 20Х30 см

«Злість шкідлива тоді – коли ти злий сам на себе» офорт, 20Х30 см

«Той що проніс на собі біль, або його вчинок величний!» графіка – GE-mixed, 60Х80см

«У дурня довгий язик!» олія, полотно, 120х160 см

Більше робіт дивіться у портфоліо в розділах графіка та живопис

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus