Серія ліноритів у два кольори “Сни”

Серія “Сни” – це алегоричні композиції, кожна з них несе свій зміст, спираючись на символіку використану в кожній окремій роботі. Саме створеня образу-символу – є основою композиції. Інша справа підбір універсального символізму, зробити його зрозумілим.
Серія починається з “Автопортрету” – зображення митця, що бачить образи, не наяву, а наче у сні. Аналогічний образу створеному художником Франсіско Гойя у серії “Капрічос” – перший лист – «Сон розуму породжує чудовиськ». Символічне зображення сірника, котре наче розпалює уяву і наче з вогню постають кожна наступна композиція.

“Автопортрет” лінорит у два кольори, 40х50 см

Полум’я спогадів і уяви змальовують картини “Передчуття” – емоційний стан, коли щось має статися.

“Передчуття” лінорит у два кольори, 40х50 см

“Втрата” – горе і біль втрати близької людини, розбиті скельця щастя…

“Втрата” лінорит у два кольори, 40х50 см

“Спійманий час” – алегорія складного образу “час” в вигляді фігури стопи, котра наче складається з безлічі годинникових циферблатів, породжуючи інші, ще швидші і більш невловимі. Ну і влучне порівняння з блакитною птахою, недосяжною і чистою, наче небесна блакить.

“Спійманий час” лінорит у два кольори, 40х50 см

Або ж маленький хлопчик тягнеться до сонця – алегоричний символ людини яка отримала в дитинстві якусь тяжку травму, скоївши своє перше вбивство, символічно метелика, вона намагається дотягтись до свастики, ставши на табурет, тобто таким чином дає розвинутись в собі тій злості до оточуючого, а нам залишається лише спостерігати за ним та слухати його, бо він ще ж дитина і хто зна що з того вийде?

“Зародження нациста” лінорит у два кольори, 40х50 см

Більше робіт з серії “Сни” дивіться у портфоліо

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus